دریافت بک لینک برای افرادی که قصد جذب بازدید کننده به سایت خود را دارند ضروریست.اصطلاح بک لینک برای شناسایی لینکی که از یک وب سایت به وب سایت دیگر(با قابلیت امکان کلیک و انتقال مستقیم به وبسایت) اشاره می کند استفاده می شود.بک لینک ها به گوگل اجازه می دهند تا اعتبار و رتبه یک وبسایت را تعیین کند.بک لینک ها می توانند رتبه وبسایت را در گوگل بهبود بخشند ، بازدیدکنندگان سایت را افزایش دهند و یک وبسایت را به هدف مورد نظر خود که کسب درآمد بیشتر است برسانند.

ایجاد بک لینک یکی از زیرمجموعه های سئوی خارج از صفحه محسوب می شود که برای کسب موقعیت خوب در گوگل بسیار مهم است.از گذشته تا به امروز بک لینک ها همیشه مهم ترین فاکتور رتبه بندی وبسایت ها در گوگل بوده اند ، این امر موجب سوءاستفاده ی بسیاری شد،افرادی که می خواستند وبسایت خود را یک شبه در نتایج برتر گوگل ببینند شروع به ایجاد هزاران بک لینک برای سایت خود کردند.

نتیجه این اتفاق این بود که کاربران با جست و جوی اطلاعات مورد نظر خود ، از وبسایت هایی بازدید می کردند که کیفیت بسیار پایینی داشته و تنها ویژگی آن ها این بود که تعدا زیادی بک لینک داشتند.بنابراین کاربران گوگل از این موضوع بسیار ناراضی بودند و این اتفاق در دوره ای افتاده بود که موتورهای جست و جوی دیگر مانند بینگ سعی میکردند کاربران بیشتری را به خود جذب کرده و در رقابت با گوگل پیروز شوند.

در این زمان گوگل با طراحی و استفاده از الگوریتمی به نام پنگوئن ،به سوءاستفاده ی وبسایت ها از بک لینک برای کسب رتبه خاتمه داده و محبوبیت خود را دوباره بدست آورد.الگوریتمی که امروزه نیز با بروزرسانی های مداوم بسیار دقیق تر شده و وبسایت هایی که سعی می کنند با ایجاد لینک های بی کیفیت جایگاه سایت خود را در نتایج گوگل بهبود بخشند را به راحتی شناسایی می کند.

بنابراین اگر قصد لینک سازی برای سایت خود را دارید ، بسیار مهم است که اطلاعات کامل و درستی راجع به روش های دریافت بک لینک بدون جریمه شدن توسط گوگل داشته باشید.در ادامه این مطلب که راهنمای روش های دریافت بک لینک بدون جریمه شدن توسط گوگل است به همین موضوع خواهیم پرداخت.

لیست مطالب

  • اهمیت بک لینک ها
  • بک لینک با کیفیت چیست ؟
  • بک لینک بی کیفیت چیست ؟
  • بک لینک بی کیفیت چگونه موجب جریمه سایت می شود ؟
  • روش های رایج لینک سازی که موجب جریمه گوگل می شوند
  • روش های دریافت بک لینک بدون جریمه شدن توسط گوگل

اهمیت بک لینک ها

پیوندهای بین وب سایت ها هسته وب جهانی را تشکیل می دهند، زیرا تنها از طریق لینک ها است که شبکه هایی ایجاد می شوند که جوهر اینترنت را تشکیل می دهند. این ارتباطات بین وب سایت ها پیش نیاز موتورهای جستجو برای یافتن و فهرست بندی اطلاعات است، زیرا خزنده های موتورهای جستجو در امتداد پیوندها از طریق وب حرکت کرده و به صورت مداوم صفحات جدید را کشف می کنند.

بک لینک ها نه تنها شالوده اینترنت را تشکیل می دهند، بلکه برای بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) نیز بسیار مهم هستند.

بک لینک ها در رتبه بندی وبسایت ها نیز نقش ویژه ای ایفا می کنند، زیرا موتورهای جستجو می توانند از آنها برای تعیین اینکه کدام وب سایت ها بیشتر در یک موضوع دارای برتری بوده و به جست و جوی چه عباراتی مرتبط هستند، استفاده کنند.بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید که از طریق بک لینک ها که مهمترین فاکتور رتبه بندی هستند،سایت خود را تقویت کرده و رتبه صفحات آن در گوگل را بهبود بخشید.

هرچه تعداد بک لینک ها بیشتر باشد، محبوبیت و ارتباط وب سایت ازنظر گوگل بیشتر است، با این حال، هر بک لینکی تأثیر یکسانی ندارد. بک لینک هایی که به صفحه اصلی/دامنه اشاره می کنند تنها قدرت کلی یک وب سایت را افزایش می دهند. از سوی دیگر، لینک هایی که به صفحات فرعی/محتوای هدفمند اشاره می کنند می توانند به طور مستقیم رتبه بندی کلمه کلیدی موجود در صفحه را بهبود بخشند.لازمه این امر، کیفیت بک لینک است که چنانچه از بک لینک های بی کیفیت استفاده شود ، ممکن است سایت با جریمه هایی مانند حذف از نتایج جست و جو از طرف گوگل مواجه شود.

بسیاری از مدیران وب‌سایت‌ها از فرصت‌های ایجاد بک لینکبرای بهبود رتبه‌بندی خود در نتایج جستجو استفاده گسترده‌ای کردند که به این ترتیب، صفحاتی که محتوای با کیفیت کمتری داشتند نیز می توانستند جایگاه های برتر گوگل را به دست آورند،همانطور که اشاره کردیم ، این موضوع باعث کاهش کیفیت نتایج جستجوی گوگل شد.

به منظور مقابله با چنین شیوه‌های ایجاد لینک‌های اسپم و پیامدهای آن، گوگل با چندین به‌روزرسانی الگوریتم به این موضوع واکنش نشان داد تا کیفیت موتور جست و جوی خود را افزایش دهد. بک لینک ها به عنوان شاخصی برای ارزیابی کیفیت وب سایت ها باقی ماندند اما اقداماتی مانند خرید لینک انبوه یا ارسال هرزنامه در نظرات وبلاگ امروزه براحتی توسط الگوریتم گوگل تشخیص داده می شود و لینک های بی کیفیت به سرعت توسط گوگل شناسایی می شوند.

در نتیجه به روز رسانی های متعدد الگوریتم گوگل، امروزه کیفیت بک لینک ها بیش از همیشه مهم است. بک لینک ها نباید به طور مصنوعی ایجاد شوند، بلکه باید به طور طبیعی ساخته شوند. بنابراین موتورهای جستجو توصیه می کنند که به طور افراطی و تنها برای افزایش رتبه بک لینک نسازید و در زمینه لینک بیلدینگ کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید.

بک لینک با کیفیت چیست ؟

بک لینک با کیفیت چیست ؟ 

برای آنکه به روش های دریافت بک لینک بدون جریمه شدن توسط گوگل اشاره کنیم ، اول از همه باید بدانیم چه نوع بک لینکی با کیفیت است.بک لینک های با کیفیت یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل هستند، از طرفی نقطه مقابل لینک های با کیفیت بک لینک های مضر هستند که خطراتی از جمله حذف سایت از نتایج گوگل را در پی دارند.

به طور کلی بک لینک با کیفیت ، لینکی است که به طور طبیعی ایجاد شده باشد یا توسط گوگل به شکل لینکی که به طور طبیعی ساخته شده است بنظر برسد.اما منظور از طبیعی بنظر رسیدن بک لینک چیست و گوگل چگونه متوجه طبیعی یا غیر طبیعی بودن لینک می شود؟لینک های طبیعی مشخصات زیر را دارند :

1.لینک های طبیعی در منابع معتبر منتشر می شوند،مانند سایت هایی که خود در گوگل رتبه خوبی دارند.

2.لینک های طبیعی در محتوایی قرار دارند که به محتوای سایتی که لینک به آن پیوند خورده است مرتبط است.

3.لینک هایی که پتانسیل بالایی برای افزایش ترافیک سایت دارند.

4.لینک هایی که روی آن کلیکی های زیادی صورت میگیرد.

5.لینک هایی که در انکرتکست آن ها تنوع وجود دارد.

6.لینک هایی که به مرور زمان ایجاد می شوند و نرخ رشد طبیعی دارند.

بک لینک بی کیفیت چیست ؟

بک لینک بی کیفیت که موجب جریمه سایت توسط گوگل می شود دقیقا برعکس موارد گفته شده در بالا است ، مشخصه های بک لینک بی کیفیت و غیر طبیعی :

1.لینک هایی که درسایت های تازه ایجاد شده و دارای رتبه پایین در گوگل منتشر می شود.

2.لینک هایی که بین صفحه مبدا و مقصد آن ها هیچ گونه ارتباط معنایی و موضوعی وجود ندارد.

3.لینک هایی که تاثیری روی ترافیک سایت ندارند.

4.لینک هایی که به ندرت روی آن های کلیک می شود.

5.لینک هایی با انکرتکست یکسان و مشترک.

6.لینک هایی که در مدت زمان کم به شکل تعداد زیاد ایجاد می شوند و نوسانات ایجاد آن ها غیر طبیعی است.

بک لینک بی کیفیت چگونه موجب جریمه سایت می شود ؟

الگوریتم‌های موتورهای جستجو در طول سال‌ها پیشرفت زیادی کرده‌اند، موتورهای جستجو بر خلاف گذشته ، به معیار کیفیت لینک بیشتر از کمیت اهمیت می دهند و روز به روز در تشخیص کیفیت بک لینک ها توانمندتر می شوند.اگر الگوریتم پنگوئن گوگل تشخیص دهد سایت شما دارای تعداد بسیار زیادی لینک بی کیفیت است ،سایت شما جریمه می شود ، این جریمه ممکن است باعث افت رتبه شدید سایت شما شود و یا سبب شود سایت به طور کل از فهرست نتایج گوگل جذف شود که این جریمه به پنالتی گوگل معروف است.

عواقب پنالتی گوگل و یا جریمه برای سایت عبارتند از:

کاهش شدید ترافیک وب سایت
مشخص نبودن در فهرست نتایج گوگل

در این صورت جریمه گوگل توسط کنسول جست و جو به شما اطلاع داده نمی شود و هیچ راهی برای تجدیدنظر در مورد جریمه یا حذف آن وجود ندارد.تنها راه برون رفت از این وضعیت، بررسی نمایه بک لینک سایت و تلاش برای از بین بردن لینک هایی است که گوگل آن ها را به عنوان لینک های بی کیفیت تلقی کرده است.

احتمال دیگری نیز برای جریمه شدن وجود دارد که به عنوان سئو منفی شناخته می شود.به این معنی که سایت های رقیب با ساخت تعداد زیادی لینک بی کیفیت و بی ربط به وبسایت شما سعی می کنند سایت شما را با جریمه مواجه کنند.البته احتمال این اتفاق بسیار کم است ،با این حال توصیه می شود در بازه های زمانی مشخص ، نمایه بک لینک سایت خود را بررسی کنید تا هر لینک غیر طبیعی را شناسایی کنید و سپس از طریق کنسول جست و جو از گگل بخواهید این لینک ها را نادیده بگیرد.

روش های رایج لینک سازی که موجب جریمه گوگل می شوند

روش های دریافت بک لینک بدون جریمه شدن توسط گوگل

ایجاد مزارع لینک

یکی از روش هایب که باعث جریمه سایت می شود ، ایجاد مزرعه ی لینک است.مزارع لینک شامل ایجاد شبکه ای از وب سایت های بی کیفیت هستند که توسط شبکه ای از پیوندها به یکدیگر متصل می شوند. این روش بر کمیت لینک تمرکز دارد. از آنجایی که الگوریتم های گوگل بهبود یافته اند و ارزش لینک های منتهی به صفحه را بررسی می کنند، این تکنیک کاربردی نداشته و ممکن است باعث جریمه گوگل شود.

تبادل بک لینک

تبادل لینک جزو روش های سئو کلاه خاکستری محسوب می شود،بنابراین باید با احتیاط این کار را انجام داد.تبادل لینک به معنی اینست که در ازای درج لینک شما در یک سایت ، شما نیز باید لینک آن سایت را در وبسایت خود قرار دهید.تبادل لینک باید به گونه ای انجام شود تا طبیعی بنظر برسد.بهترین توصیه در این مورد این است که با سایت های هم رده تبادل لینک را انجام دهید و در تبادل لینک زیاده روی نکنید.

خرید لینک

خرید لینک نیز مانند تبادل لینک به عنوان روش های سئو کلاه خاکستری به شمار می آید.با جست و جو در اینترنت با پیشنهادهای زیادی برای خرید بک لینک مواجه می شوید.اغلب سایت های فروش بک لینک از سایت های با کیفیت پایین و تازه ایجاد شده برای درج لینک مشتریان خود در این سایت ها استفاده می کنند.بنابراین باید خرید بک لینک را با احتیاط انجام داد و تنها از وبسایت های معتبر که خود در گوگل دارای رتبه خوبی هستند بک لینک بخرید.

استفاده از مولدهای لینک

افزونه ها و نرم افزارهایی وجود دارند که می توانند به ور خودکار برای سایت شما لینک سازی کنند.این افزونه ها لینک سایت شما را با مطالب بسیار بی ربط و بی معنا در انجمن ها ، وبلاگ ها و فروم ساز ها منتشر می کنند.این کار بسیار برای سایت مضر است و اغلب سایت هایی که از این روش استفاده کرده اند برای همیشه از نتایج جست و جوی گوگل حذف شده اند.

روش های دریافت بک لینک بدون جریمه شدن توسط گوگل

روش های لینک سازی با کیفیت

اساسا گوگل به کیفیت بک لینک ها بسیار بیشتر از تعداد آنها اهمیت می دهد و یک وب سایت را بر اساس این استاندارد ارزیابی می کند. این موضوع در درجه اول برای مقابله با خرید و فروش لینک های انبوه و اطمینان از اعتبار و قابل اعتماد بودن بک لینک ها در نظر گرفته شده است. بنابراین، در ادامه، برخی از ویژگی های بک لینک های خوب برای لینک سازی با کیفیت می پردازیم که می تواند به افزایش قدرت یک وب سایت کمک کند.

اول از همه، اگر بک لینک های یک صفحه از وب سایت های قابل اعتماد و معتبر باشد، تاثیر زیادی روی جلب توجه موتورهای جست و جو خواهد داشت.دامنه های معتبری مثل سایت های دانشگاهی ، موسسات دولتی و غیره که دارای ترافیک خوبی هستند و از آنجایی که لینک های کمتری در اینگونه وبسایت ها وجود دارد ، می توانند قدرت بیشتری را به دامنه شما منتقل کنند.

در مقابل، بک لینک ها از سایت های بی کیفیت (مانند سایت های اسپم که فقط برای تولید بک لینک استفاده می شوند) می توانند تأثیر منفی بر قابل اعتماد بودن یک وبسایت داشته باشند و در بدترین حالت حتی منجر به حذف از فهرست گوگل شوند.علاوه بر این، بک لینک ها باید از وب سایت های مرتبط با موضوع باشند ، زیرا یک ارتباط موضوعی بین صفحات پیوند داده شده به بک لینک نشان دهنده ی برتری سایت در یک موضوع خواهد بود و در نتیجه منجر به امتیاز مثبت گوگل می شود.

بک لینک‌هایی که از یک کشور،با یک زبان مشترک و همان موضوع ایجاد می شوند بسیار با کیفیت هستند، زیرا برای گوگل بسیار محتمل‌تر از لینک‌هایی از کشورهای دیگر هستند که ظاهراً هیچ ارتباطی با وب‌سایت پیوند داده شده ندارند. بنابراین، اگر به عنوان مثال، یک فروشگاه آنلاین لوازم ورزشی در ایران به طور ناگهانی یک بک لینک از یک سازنده لوازم الکترونیکی از هند دریافت کند، برای گوگل بسیار غیر طبیعی به نظر می رسد.

در نتیجه، موتور جستجو ممکن است به این نتیجه برسد که بک لینک به روشی اسپم ایجاد شده است.چنین جنبه هایی نیز باید در هنگام ساخت بک لینک با کیفیت در نظر گرفته شوند.

یکی دیگر از بخش های مهم یک بک لینک با کیفیت ،متن لنگر مناسب است که باید حاوی مهمترین کلمات کلیدی برای سایت باشد.متن لنگری که شامل کلمات کلیدی اصلی سایت است به بهبود رتبه صفحه برای همان کلمات کلیدی کمک می کند.با این حال، استفاده از متون لنگر کلمه کلیدی اغلب دشوار است، زیرا استفاده ی زیاد از متون لنگر مشابه ممکن است کیفیت لینک های سایت شما را کاهش داده و یا گوگل آن ها را به عنوان اسپم در نظر بگیرد.

بنابراین معمولا باید به صورت ترکیبی از نام شرکت یا کسب و کار نیز به همراه کلمه کلیدی و همچنین کلمات کلیدی مشابه برای متون لنگر بک لینک خود استفاده کنید.

در زمینه ی متون لنگر همچنین مهم است که اطمینان حاصل شود که با محتوای صفحه پیوند شده مطابقت دارند تا غیر طبیعی به نظر نرسند و به عنوان هرزنامه تلقی نشوند. برای مثال، اگر یک مطلب در مورد یک کتاب تازه منتشر شده لینکی با متن پیوند «مواد غذایی» به صفحه دیگر ایجاد کند، نه تنها ارزش افزوده قابل توجهی برای خوانندگان مقاله ایجاد نمی کند، بلکه در گوگل نیز غیرطبیعی به نظر رسیده و بر این اساس امتیاز منفی می گیرد.

علاوه بر این، بک لینک‌ها در حالت ایده‌آل نباید با برچسب nofollow علامت‌گذاری شوند، در غیر این صورت ارزش،لقدرت و اعتباری را منتقل نمی‌کنند و در نتیجه بر رتبه‌بندی سایت شما بسیار کمتر از لینک هایی با برچسب فالو تأثیر می‌گذارند.

آخرین و مهم ترین نکته در زمینه روش های دریافت بک لینک بدون جریمه شدن توسط گوگل اطمینان از به روز بودن بک لینک ها است،سایت شما به ازای مطالب جدید همیشه باید بک لینک های جدیدی داشته باشد ، زیرا بک لینک های تازه ای که به طور منظم برای سایت ایجاد می شوند نشان می دهند که یک وب سایت همیشه محتوای به روز و جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که گوگل به آن امتیاز مثبت می دهد.

جمع بندی :

بک لینک ها امروزه نیز مانند گذشته مهم ترین عامل رتبه بندی گوگل هستند ، وبسایتی که می خواهد در رتبه های اول گوگل قرار گیرد ، باید از بک لینک های با کیفیت استفاده کند ، استفاده از روش های دریافت بک لینک بدون جریمه شدن توسط گوگل سایت شما را از هرگونه مشکلی در آینده مانند افت رتبه شدید که در پی جریمه گوگل ایجاد می شود ایمن می کند.در این مطلب به موضوع روش های دریافت بک لینک بدون جریمه شدن توسط گوگل پرداختیم ،امیدواریم این مطلب به افزایش اطلاعات شما در زمینه روش های دریافت بک لینک بدون جریمه شدن توسط گوگل کمک کرده باشد.

نوشته روش های دریافت بک لینک بدون جریمه شدن توسط گوگل اولین بار در بهترین بک لینک. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید